Saç Gölgelendirme 2017-12-05T11:45:15+00:00

Saç gölgelemesi, en az 7 sene kadar canlı bir şekilde taşınacak olan hair pigmentation – saç mikropigmentasyon uygulaması sıradan dövme boyaları ve teçhizatı kullanılarak yapılacak bir uygulama değildir. Kullanılan iğnelerden tutun da, boyasına, deri altı uygulamasının hassaslığına, derinliğine kadar kendine has bir tekniği var. Saç Simülasyonu da denilen saç mikropigmentasyon tekniği ile kafa derisine uygulanan dövme yani saç dövmesi moda dövmesinden farklı bir uygulamadır.

Seyrek saçlı kişilere uyguladığımız bu işlem, saçlarını uzun tutmak isteyen ancak saçlarında seyreklik olan kişilere yapılmaktadır. Saç ektirme işlemi geçirmiş ama hala seyrek saça sahip olan kişiler ya da saçlarında dökülme yaşamış kişiler tercih edebilirler.

Eski saç ekim sistemi olarak bilinen, Fut saç ekiminde kafanın arkasında sanki beyin ameliyatı geçirilmiş gibi yere paralel bir iz oluşur. Bu tarz izleri saç dövmesiyle kapatabilmekteyiz. Son derece doğal bir görünüm elde etmektedir.

Saç gölgelemesi, deriye verilen pigmentleri ve uygulama teknikleri açısından farklılık göstermektedir. Ancak renk tonları her insanın deri, ten rengi ve kişisel bazı özelliklerine göre doğal bir görünüm almaktadır.

Hiç saçı olmayan ya da kafasında lokal saç kalmış kişilerin devamlı olarak çok kısa saç kullanmaları şartıyla kafa derisinde saç kökü varmış görüntüsünü kazandırmak temel amaçtır. Ancak saçları seyrek olarak çıkan kişilerin saç diplerine sıkılaştırma görüntüsünü vermek şeklinde uygulama yapılabilmektedir. Oldukça doğal bir görüntü vermesi nedeniyle tüm dünyada tercih edilmektedir.  Saç ektirme tekniğinden sonra kafa derisinde gözüken boşluğa uygulanması durumunda son derece doğal bir görüntü elde edilmektedir. Saç ekimi uygulaması sonrası, alınan saç kökü bölgesinin seyrekleşmesi genel bir şikayettir. Bu seyrekliğe de saç dövmesi – hair picmentasyon yani saç simülasyonu uygulanması durumunda son derece başarılı sonuçlar elde edilmektedir. Tüm bunların yanı sıra Alopecia Areta Totalis hastalarına da kalıcı bir çözüm olarak hairpigmentation saç gölgelendirmesi uygulaması yapılmaktadır.