Mağlum havalar sıcak hemde çokk sıcak  ,makyaj yapmak  yada o makyajı yüzümüzde tutabilmek  oldukça zor.Fakat  biz kadınların bakımsız olmasını makyajsız dolaşmamızı engeleyemez.

Bu yazımda sizlere permanet make-up yani kalıcı makyajdan bahsedeceğim .Aklınıza bir çok  soru gelecektir muhakkak, Kalıcılığı ne kadar sürüyor? Canımı acıtırmı? Zararlımıdır?  Nasıl yapılıyor? Yüzümün hangi bölgelerine yapılabilir? Çok pahalı bir işlemmidir?  bu soruların hepsine cevap vermeye çalışacağım .

Öncelike kalıcı makyaj nedir bundan başlayalım ;doğal pigmetleri cilde yerleştirme sanatıdır.Epidermis hücreleri ölür ve yenilenirler ve pigmentasyon  neredeyse 2-3 yıl görünülürlüğünü korur .Uygulama iğne ile yapılır fakat deriye  batan kısmı çok küçük ve incedir öncesinde  de lokal anestezi yapılacağı için acılı bir işlem değildir.Fakat her işte olduğu gibi kalıcı makyajdada malzemenin ucuzuna kaçılırsa Uzakdoğu makinaları ve boyaları gibi  işte o zaman deri daha çok hasar görüp yıpranacağı için ve boyalarda Uzakdoğu kalitesiz ürünleri olduğu zaman yapılan işlem hem  acılı hemde kalıcılığı çok daha  kısa süreli olacaktır.

kiyaslama1kiyaslama2

Kalıcı makyajda özellikle kaş yapılırken  en çok dikkat edilmesi gereken konu kaşın doğal şeklini bozmadan oynamalar yapmalıyız  ve renk konusuna çok dikkat etmeliyiz ,açık ten ve saçlarda kalıcılığı uzun sürsün gibi sebeplerle koyu rengi asla tercih etmemeliyiz ,ten renginize uygun  açık kahve tonları tercih etmeliyiz.

Kalıcı makyaj ;kaş,göz dudak ve gerekli durumlarda saç diplerine  ve ameliyat sonrası deforme olan göğüs uçlarına uygulanır.Birbaşka  merak edilen soru tabikide ücretlendirilmesidir ,bu konuyada şu şekilde yaklaşmanızı öneririm 3 yıl boyunca eyeliner,göz kalemi,kaş kalemi,dudak kalemi ve ruj gıbi ürünlerden kaç adet aldığınızı ve ne kadar ücret ödediğinizi hesaplarsanız  vereceğiniz rakamların çok uygun olduğunu göreceksiniz ve bunlara harcadığınız zamanıda göz önünde bulundurursanız  kalıcı makyajın  gayet makul olduğunu göreceksiniz.