untitledhgfhj

Yapacağımız bu gözmakyajı için  bu sezonun yeni paletlerinden  MAC Veluxe Pearlfusion  shadow serisinin Pinkluxe  ve yumuşak uçlu ve dokulu  siyah bir göz kalemi kullanacağım.

1)   Alt göz çizgimizin bitiminin yukarı doğru siyah kalem ile çizgi çiziyoruz.(iki gözün aynı olmasına dikkat  etmeliyiz)

2)  ikinci adım olarak göz kalemiyle  resimde görüldüğü gibi 2 cm kadar bir kısmı  çizginin yönünde doldurup ,sonrasında da fırça, parmak yada kutips(kulak temizleme pamuğu) ile  sınırlarının çok dışına çıkmadan hafifçe dağıtalım.

3)  Gözün kalan kısmına bu paletteki yada benzeri herhangi başka bir markanın bu tonlardaki paletinden en açık olan rengini seçerek göz pınarı ve boyadığımız siyah kısım arasında 2 cmlik boşluk bırakarak uygulayalım ,boş bıraktığımız kısıma ise   rengi daha net olan bir pembe yada mor uygulayacağız.

4)  Benim seçtiğim  paletteki favori rengim olan siyaha dönük ışıltılı mürdüm fardan fırçamıza alıp siyah boyadığımız bölgenin üzerinden başlayarak göz çukuru hizasına uygulayalım.Bu işlemi yaparken  gözün orta ve pınar kısmına  değmemeye özem gösterelim .

5)  Far uygulamamız  kaş altına nüde yada beyaz sürdükten sonra tamamlanmış olacaktır.

6)   Oldukça ince bir eyeliner  ve bolca siyah maskara uyguladıktan sonra  göz makyajımız tamamlanmasına birkaç adım kaldı diebiliriz.

7)  Göz altına  ise kullandığımız koyu fardan  sadece dibinden orta kısmına kadar uygulayıp,kalan kısmındada üst gölgede kullandığımız pembe far ile göz pınarına kadar tamamladıktan sonra,gözün iç kısmına  beyazkalem çekerek tamamlıyoruz.

Sizlere bu uygulamada göz makyajı detaylarından bahsettim ama unutmayın ki backraund ne kadar düzgün ve temiz olursa göz makyajınız o kadar patlar.Ve bir diğer detay ise bu tonlarda yaptığınız bir makyaja kesinlikle pembe,kırmızı yada mürdüm tonları kullanmamalısınız. size tavsiye edeceğim  renkler nude (ten rengi)tonlarıdır.