1 YAĞ TRANSFERİ

Nasıl yapılıyor? Yağ aşısı, vücudun bir bölgesinden cerrahi  müdahale ile (mikro liposuction yoluyla  ) yağ alınarak vücutta başka bir bölgeye aktarılması anlamına geliyor. Yağın bir kısmı vücut tarafından emilse de çok fazla öngörülebilir değil ve arzu edilen sonuçları vermeyebilir: halbuki dolgular sonuçları bakımından çok daha öngörülebilir değil ve arzu edilen sonuçları vermeyebilir. Halbuki dolgular sonuçları bakımından çok daha öngörülebilir “. Pek çok doktor yağ enjeksiyonunda mikro damlacık tekniği kullanılıyor ; yağı yanakların alt katmanlarına ve yüzeye yakın bölümlerine yerleştiriliyor.

Kimler için iyi uzun süre kalıcı çözüm arayanlar ve operasyon sonrası dinleme sürecine razı olanlar için

En çok işe yaradığı bölgeler gözaltları, ağız çevresindeki gülme çizgileri, çatık kaş kırışıklıkları , dudaklar , yanak , şakaklar, çene kemiği ve kas üstü bölgesi

BİLMENİZ GEREKENLER

  • Kendi vücut  yağınız kullanıldığından alerjik reaksiyon riski yoktur.
  • Yağın uzun süre kalıcılık potansiyeli  vardır ve az miktarda yağ kullanıldığında vücudun diğer bölgelerinden farklı olarak yüz bölgesinde uzun süreli  etkileri  olduğu bilimsel olarak kanıtlanmıştır. İlk enjeksiyon sonunda elde edilen sonuçlar beklentilerinizi karşılamadıysa ikinci bir uygulamaya ihtiyaç duyabilirsiniz.
  • Doktorlar  birkaç hafta boyunca şişlik ve morarmalar olabileceği konusunda uyarıyor. Yüksek miktarda yağ enjekte ettiren hastalarda şişlik ve morarmaların birkaç devam edebileceğini de ekliyor. Çoğu hasta az miktarda enjeksiyon yaptırdığından genellikle bir iki hafta içinde normal görüntüsüne kavuşuyor

2 DOLGULAR

Nasıl yapılıyor kaybedilen hacmi geri kazanmak için hem kısa süreli hyalüronik asit enjeksiyonlar, hem uzun süre kalıcı dolgu maddeleri ile kalıcı dolgular yüzün farklı bölgelerine enjekte edebilir. 

KİMLER İÇİN İYİ

Cerrahi müdahale olmadan anında düzelme isteyenler için

EN ÇOK İŞE YARADIĞI BÖLGELER Gözaltları (ruhsat harici kullanım, herkese tavsiye edilmiyor) yanaklar, şakaklar, dudak (bazı dolgular için rusat harici kullanım , diğer dolgular için tavsiye edilmiyor) çene ve çene kemiği

BİMENİZ GEREKENLER

  • Dolgular anlık bir iyileşme sağlar ama çoğu kalıcı değildir. Sonuçların kalıcı olabilmesi için işlemin tekrarlanması gerekir .
  • Bazı doktorlar önceden yağ aşısı için ayrılan bölgeleri tedavi etmek için dolgular faydalanır. Sonuçları beş yıla kadar kalıcı olabiliyor çünkü bu bölgenin hareket kabiliyeti çok az, olduğu gibi çok daha güvenilir ve çok az komplikasyon riski var”.

3 YÜZ DOLGUSU

NASIL YAPILIYOR Vücudundan yağ alınması mümkün olmayan ya da en uzun süre kalıcı  olacak çözümü arayanlar için yüz dolguları kimi bölgelerde kaybedilen hacmin geri kazanılması sağlayabilir. Bir dönem oldukça popüler olan yüz dolguları, yağ ve dolgulardan sonra ikinci plana düşmüş durumda.

KİMLER İÇİN İYİ

Zayıf yanak ve çene yapısı olanlar için

EN ÇOK İŞE YARADIĞI BÖLGELER

Yanaklar ve çene

BİLMENİZ GEREKENLER

Yüz dolgusu hacim eklemenin yanında aynı zamanda yüz çizgilerinin daha da belirginleşmesine yardımcı olur çünkü doku yerine kemik yapısını yükseltir.

Bazı doktorlar yanaklara yapılan dolgunun doğal bir görünüm ortaya çıkarmadığını ileri sürmektedir.