• Sade ve Doğal bir gelin makyajı isteyebilirsiniz. Eğer dış çekim yapmayı planlıyorsanız gelin makyajlarını çok sade ve hafif yapmayı sakın düşünmeyin. Doğallıktan hoşlanan gelinler allığı ya da Ruju fazla renkli sevmeyenler gelinler sakın bu yanılgıya düşmeyin. Çünkü gün ışığında çektirilen fotoğraflarda makyajınız yok oluyor. Yani makyajınız net bir şekilde belli olmuyor.Eğer düğün günü istediğiniz doğallıkta makyaj kullanmakta kararlıysanız o zaman bu sıralar çok popüler olan fotograf çekim gününüzü düğünden birkaç gün   önceye  yada sonraya almanızı öneririm .önce olmasının avantajı düğün günü için prova yapmış olursunuz ,sonrasında yapmanızın avantajıda gelinliğinizin kirlenmesi,ıslanması gibi bir endişeniz olmaz ve böylece daha özgür pozlar verebilirsiniz.

    998644_639626592736070_2050037654_n (fotoğraf Yasin Koç)

  • Düğün gününden önce muhakkak makyözünüzle gelin makyajı detaylarını görüşün,makyaj yapacağı malzemelere bakın . Eğer bazı konularda fikirleriniz net değilse prova makyajı yaptırın.

vma-mac-makeup-1

  • Size yakışacak makyaj stillerini araştırın. Profesyonel modellerin makyaj örnekleri gerçeği yansıtmadığından size uygun daha önceden gerçekten yapılmış olan gelin makyajı örneklerine bakın.Çünki makyaj en önemli detaydır.

dxnjSHJ

  • Makyajı tamamlayan ek unsur Takma Kirpikler. Kesinlikle Mac Takma Kirpikleri öneririm.

318003_587420321273180_2140928196_n

  • Hazırlık aşamalarına erken saatlerde başlayıp, gecenin sonuna kadar devam eden bir düğün gününüz olacak ise muhakkak porselen makyaj tercih edin.Her ne kadar başarılı olursa olsun  dış mekan çekimlerini yaparken  akan bir makyaj fotoğraf albümünüzü mahvedecektir.

20131208_164658

  • Gelelim son ve en önemli maddeye. Gelin adaylarının hiç aklına gelmeyen bir detaydır, o gün kullanacağı ruj. Kesinlikle gelin makyajınıza uygun bir ruju yedek olarak yanınızda bulundurmalısınız. Çünkü bir şey yiyeceğiniz için ister istemez rujunuzda bir azalma olacaktır , bunu tazelemeniz gerekir.

images

  • Eğer terlemeye müsait bir yapınız varsa pudra sponcları yanınıza alın. Terinizi silerek değil tampon yöntemiyle sponclarla alarak makyajınızı silmeden terinizi alabilirsiniz..

powder-puff-makeup