”BOLLYWOOD” sözcüğü iki yer isminin kombinasyonudur : Bombay (Mumbai eski adı ) ve Hollywood   vee Mumbai şehrinde bulunan hint film endüstrisni kasdeder.

Güzel kadınlar ,renkli elbiseler ,bolca üst üste takılmış aksesuarlar,artistik makyaj  ve egzotik etnik müzikler  bunlar Bollywood film endüstrisinin olmazsa olmazlarıdır. Koyu kömür rengiyle süslenmiş büyük siyah gözler ,kusursuz ten,renkli baştan çıkarıcı dudaklardan oluşan Bollywood makyaj stili birçok kadının tercihi olmuş durumda ve gelin bu etnik gizemli makyaj stli nasıl bir göz atalım .

FONDÖTEN

Daha öncede bahsettiğim gibi kusursuz cilt yaratmak anahtar noktamız,unutmayın ki temiz bir backraund olmaz ise gözleri patlatmak çok zorlaşır.Öncelikle cildinizi hazırlamakla başlamalısınız  fondöteninizin kalıcılığı artırmak ve kusursuz bir cilt yaratmak için primer(baz) uygulamalısınız.Cildinizde leke,izler varsa uygun bir kamuflaj yaparak bunlarıda kapamalısınız.

KAŞ

Göz makyajı  koyu ve güçlü olduğundan dolayı  dramatik gözlere dikkat çekmek için kaş altlarına mat açık renk far uygulayarak aydınlatmalısınız.

GÖZ (FOCUS  POINT)

Yoğun ve renk bakımından zengin pigmentli ürünlerle çalışacağımız için uygulama sırasında makyajınızı mahvetme  olasılığınız çok fazla olduğu için öncelikle göz makyajından başlamanızı öneririm baz, fondöten ,allık ve gölgelendirmeleri en sona bırakmalısınız.İlk olarak gözünüzün üstüne ve altına  dark siyah  eyelineer  çekerek üst kuyrukla alt kısmını birleştiriyoruz.Göz kapağına uygulanacak renklerde genelde gold metalik tonlar ,bronzlar,pembeler ve yeşiller  tercih edilir.Özellikle mürdüm ve gold kombinasyonu en başarılı tercihlerden biridir.

KİRPİKLER

İş  yoğun ,dramatik kirpiklere geldiğinde sadece maskaranın yeterli olmayacağını unutmayalım,mistik  bir görünüm elde etmek için  yoğunluğu fazla olan takma kirpikler kullanmak şart.Kirpikleri taktıktan sonra  bolca maskara uygulamayı unutmayın .

RUJ

Koyuluğu çok fazla olmayan mat rujlar tercih etmeliyiz,pembeler metalik efectli rujlar,kahve tonları, mürdüm ve orange en doğru  tercihler arasında olucaktır.

ALLIK

Yüze bakıldığında cildin sağlıklı ve ışıl ışıl olması için parlak bir allık uygulayın .Allık parlak olacağı için geniş bir fırçayla  yoğunluğunu hafifleterek hat oluşumu engeleyecek şekilde dağıtın .

imagesPYN5KARC imagesVXDQBMYXimagesZWR8FF3X