Saf hyaluronik asit , derin nemlendirme yaparak cildin daha yumuşak, daha esnek ve parlak olmasını sağlar. Yüz, boyun, dekolte ve ellerde yaşlanma belirtilerini ve güneş hasarını azaltır. Cilde sağlıklı bir gerginlik ve elastikiyet sağlar. Cilt doğal ve taze bir ışıltı kazanır. Kremler cildin sadece yüzeyini ve geçici olarak nemlendirirlerken, saf hyaluronik asit derin ve uzun süreli bir nemlendirme yaparak cilde esneklik ve parlaklık kazandırır. Uzun süreli bir derin nemlendirme programının ardından, uzun vadeli sonuçlar almak mümkündür. Genç  ciltlerin nasıl özel bir ışıltısı olduğuna dikkat edin. Genç ciltler nemlidir,  gergin ve yumuşaktır. Saf hyaluronik asit cildinizi derinlemesine nemlendirerek  beklediğiniz tazeliği kazandırır.

Zaman  geçtikçe cildiniz kurur ve yaş, sigara, güneş ve diğer çevresel etkenler nedeni  ile hyaluronik asit içeriğini kaybeder. Bu en çok güneşe maruz kalan  bölgelerde, yani yüz, boyun, dekolte ve ellerde olur. Taze bir görünüm için  deri nemliliği esastır, ancak deri hasarını azaltmak için yüzeyden yapacağınız  uygulamalar hep yetersiz kalacaktır. Kullandığınız tüm kremler, tedaviler, cilt  bakımları genç görünmenize katkıda bulunur, ancak hiçbiri size saf hyaluronik  asitin vereceği derin nemlendirmeyi sağlayamaz. Saf hyaluronik asit cildinizde  azalmış olan hyaluronik asit düzeyini etkin bir şekilde arttırarak doğal bir  parlaklık kazandırır. Cildinizin gençken olduğu gibi gergin, yumuşak ve dolgun  görünmesini sağlar. Saf hyaluronik asit uygulandığı sürece  ciltte yaşlanma ve güneş, sigara gibi etkenlerin oluşturduğu etkileri ortadan  kaldırır.

Peki bu ürünü nasıl kullanmalıyım bunun bir kaç yöntemi var :

TABLET:

Bu tablet  2010 yılının güzellik  ürünü seçilmiştir.Hyaluronic Acid adlı takviye, günde 1 tablet, yemek  sonrası, 3 aylık kürler halinde  kullanımı önerilir. Bu  ürünü  Özge Ulusoy, Çagla Şikel ve bir çok ünlü isim  düzenli olarak kullanmaktadırlar.

YÜZ DOLGUSU UYGULAMASI:

Hyalüronik asit türevi maddelerin yüzde genellikle, iki kaş arasındaki kırışıklıklar, ağız çevresi ince kırışıklıkları, dudak kalınlaştırma,  burundan ağız köşesine uzanan hattın çöküklüğünün giderilmesi amacı ile kullanılır. Hyalüronik asidin bazı türevleri ise genlikle eldeki yaşlılık belirtilerinin giderilmesi, dekolte ve boyun bölgesindeki kırışıklıkları tedavisi için kullanılmaktadır.Unutulmaması gereken önemli şey hyalüronik asit türevlerinin kalıcı olmadığı ve devamlı etki isteniyor ise 6 ayda bir tekrarlanması gerektiğidir.

HYALÜRONİK ASİT İÇEREN     ANTİ-AGİNG  KREMLER:

Ciltteki nem seviyesini koruyarak cildin elastik ve dolgun olmasını sağlar.

Kolajen üretimini destekleyerek cildin formunu korur, sıkılaştırır.

Antioksidan işlevi görerek cilde zarar verecek kimyasal maddeleri uzak tutar.