Su cildin yüzeyindeki kir ve yağların ancak bir bölümünü ortadan kaldırır,bu yüzden cildiniz içİn doğru temizleyiciyi belirlemelisiniz.Temizleyicinizi  de aynen  nemlendiricinizi seçtiğiniz gibi titizlikle ve özenle seçmelisiniz.Cilt  bakımının ilk adımı cilt  temizliğidir eğer  cildinizi doğru temizlemezseniz uyguladığınız kremlerden yada serumlardan yeteri kadar verim alamazsınız.

Cildinizi  mutlaka ılık su ile temizleyin .Fazla sıcak su cildin  yanmasına neden olurken kılcal damarlara zarar verebilir.Fazla  soğuk su  ise gözeneklerin açılmasını önleyip cildin gerginleşmesine yol açar;ılık su ise cildi yumuşatarak ölü hücrelerden kurtulmanızı sağlar.

Cildinizi uygun temizliyiciyi seçtikten sonra 30 saniye boyunca fazla baskı yapmadan  dairesel hareketlerle temizleyin ve sonrasında ılık su ile iyice durulayın çünki ciltte kalan temizleyici cildinizi kurutur.

  • Jeller

Akneli,yağlı ciltler ve ağır makyaj yapanlar içn ideal olan jel formüller cildı tamamen kir bırakmadan temizliyor.

  • Yağlar

Kuru ciltler içn ideal  olan yağlar  cildin yumuşacık kalmasını sağlıyor.yağlı ciltler  için önerilmeyen yağlar bakterileri yeteri kadar temizlemiyor.

  • Losyonlar Kremler ve Sütler

Bu ürünler ciltte tabaka veya tortu bırakabilir;bu yüzden olgun  ve kuru cilt içn  daha uygundur .Kremsi  dokuda bir temizleyici kullanıyorsanız  cildinize haftada iki   kez peeling uygulamalısınız.