Bugün  gelen bir soru üzerine sizlere pin-up makyajının ne olduğundan,nasıl uygulandığından bahsetmek istiyorum .

2012 ‘de hayatımıza giren pin-up akımı 2013 sezonunda da makyajla devam ediyor.Bu makyaj stilinin  temsilcileri kalın eyeliner,takma kirpik ve kırmızı rujdur.Öncelikle pin -up akımı  nedir ona  değinerek  başlayalım.

1890 ‘ların  başında  altın çağını yaşayan  pin-up’lar (ultra derecede seksi,güzel,çekici,alımlı manken ,model yada aktrisler) bugün hala moda dünyasını etkilemeyi başarıyorlar.2012 ‘ de moda dünyasını etkileyen bu akım 2013’de de makyajları etkiliyor.

Pin_up makyaj stilini kendimize doğru bir şekilde nasıl uygularız ondan bahsedelim.

  • Pin-up makyajının en önemli kuralı  pürüzsüz mat beyaz bir tendir.öncelikle asla bronz yada koyu   olmayan kendi cildimizin tonunda yada bir ton daha açık bir fondöten kullanarak,cidimizi  pürüzsüz  bir  hale getirmeliyiz.Üzerine kullandığımız fondötenin  tonunda yada daha açık bir ton pudra uygulayarak parlamayı önlemeliyiz.
  • İkinci  adım gözler ; olucaktır..İİlk olarak gözün tamamına  mat beyaz yada nude tonlarında baz olarak kullanacağımız bir far uygulamalıyız; gözkapağımızın çukurda kalan kısmına  ^ V^ şeklinde cappucino renginde bir far ile gölge yapmalıyız.ve ve ve en önemli detay  Eyelinerı gözün dibinden çok ince bir çizgi halinde çekmeye başlayıp uca geldikçe kalınlaştrıp üçgen birleştirip bitirmeliyiz.
  • Pin_up makyajın vazgeçilmezi olan kirpiklere geldi sıra.bütün gözü kaplayan kirpiklerin yoğun olanlarından seçip gözümüzün uç kısımına yerleşecek şekilde ayarlıp ,kesiyoruz ve kaliteli bir kirpik yapitırıcısı kullanarak kirpiği gözümüze uyguluyoruz.
  • Gelelim kaşlara 30’ lu 40 ‘lı yıllarda olduğu gibi dogal ve kalın kaşlar pin-up ‘ın  vazgeçilmezi.
  • Yüzünüze  taze ve enerjik bir görüntü vermek için pembe  allık  kullanmak şart.
  • Şimdi sıradaki pin-up makyajının en çarpıcı yanı olan  kırmızı dudaklar.Kırmızı bir kalem ile dudaklarımıza kontur çiziyoruz ve  sonra içine kıpkırmızı bir ruj uyguluyoruz .Pin-up kadınlarında kırmızı rujun sexiliğini tamamlamak içn kullanılan dier önemli bir detay ise dudağın yanına siyah waterproof kalemle uygulayacağınız küçük bir nokta dokunuşuyla yaratacağınız yapay ben olacaktır.
  • Son olarak bu makyajı yaptıktan sonra  40’lı 50’li yılların saç modellerinden 2013 yılınında trendi  olan kahkülü ve bigudi kullanmayı  atlamazsak  muhteşem bir pin_up kadınına dönüşmüş olursunuz;))